субота, 2 квітня 2016 р.

Власний CODE.ORG або вкладені цикли у Scratch

Привіт усім! Сьогодні перший (вихідний) день весняних канікул і у мене з’явилось трішки часу спробувати реалізувати те, що давно цікавило. Коли з’явився ресурс CODE.ORG усі ми пройшли свою ГОДИНУ КОДУ, "ходили" по лабіринтах. А у мене з’явилась думка, а чи не можна щось подібне створити у Scratch і давати своїм учням у якості завдань. Виявляється можна.
Ну і як варіант пропоную свою альфа-версію:
Спочатку намалюємо лабіринт для завдання

Зелений кружечок - це наш ГЕРОЙ, а точніше ще один спрайт який буде "рухатись" по лабіринту до зеленого квадрата.Для того, щоб ГЕРОЙ умів виконувати команди їх потрібно створити, а учнів попередити, що можна змінювати, а що ні.
Тому для нашого ГЕРОЯ маємо наступний початковий код:


Для самого завдання немає потреби розповідати учням чому саме такий код. Їх завдання дійти до зеленого квадрата, а для цього вони можуть виконувати команди:


Ці команди учні можуть додавати до скрипта, що закінчується блоком "Допоможіть мені дійти до мети!"

Маленьке пояснення
В цьому скрипті є команда переміщення на початок лабіринту. Ваш лабіринт може мати інше положення і розмір тому і координати будуть іншими. Також варто буде звернути увагу розмір кроку у командах Вперед і Праворуч. Все це потрібно буде розробити заздалегідь.
Ну і нарешті код-відповідь на задачу:

На сьогодні все. Моя "Година коду" підходить до кінця. Канікули тільки розпочалися, а ідей в голові.... Ще ж  можна перевіряти чи є попереду дорога?

Успіхів Вам у вивченні алгоритмів! 

Вчитися ніколи не пізно!